Letní pneu – letní pneumatiky pro Váš vůz

Přezujte na letní pneu

Chystáte se pořídit pro Vaše auto nové letní pneumatiky? Pokud ano, pak se podívejte na naši širokou nabídku letní pneu, které obsahuje letní pneumatiky pro zůrné typy vozidel. Nabízíme kvalitní letní pneu od předních výrobců pneumatik. V naší nabídce naleznete levné letní pneumatiky, ale také nejdokonalejší a nejkvalitnější letní pneu. Nabízíme letní pneumatiky pro osobní vozy, letní pneu pro dodávky a také letní pneumatikypro vozy 4x4.

Letní pneumatiky mají své opodstatnění

Používat zimní pneumatiky celoročně je zbytečným plýtváním peněz a riskováním. Zimní pneu jsou konstruovány tak, aby nabídly v zimním období co nejlepší jízdní vlastnosti, avšak v letních měsících zdaleka nedosahují takových vlastností, jako letní pneumatiky. Právě letní pneu jsou totiž konstruovány tak, aby byl jejich účinek nejlepší v teplých měsících a dokáží Vašemu vozu nejen poskytnout potřební jízdní vlastnosti, ale letní pneumatiky také šetří spotřebu pohonných hmot. Ani pneumatiky určené pro celoroční provoz nemohou poskytnout takové vlastnosti jako letní pneumatiky. Používat letní pneu se vyplatí!

Letní pneu – jaké přednosti mají letní pneumatiky?

Letní pneumatiky jsou určené pro období, kdy teplota neklesá pod 7 °C. V těchto obdobích podávají letní pneumatiky nejlepší výkon. Při nižších teplotách ztrácí letní pneu přilnavost a také se rychleji opotřebovávají. Letní pneumatikymají tvrdší dezén, než pneumatiky zimní a mohou tak poskytnout mnohem lepší jízdní vlastnosti na horké vozovce. Letní pneu se také vyznačují speciálním dezénem, který z pod kol odvádí přebytečnou vodu a letní pneumatiky s tímto dezénem tak zabraňují nechtěnému aquaplaningu. Ovšem pozor, letní pneu s obroušením dezénu rychle funkci odvodu vody ztrácí!

Kdy přezout na letní pneumatiky

Na otázku, kdy přezout letní pneumatiky, jsme již vlastně odpověděli. Letní pneu se vyplatí nasadit ve chvíli, kdy se venkovní teploty začnou pravidelně pohybovat nad 7 °C . Doporučujeme však přezutí na letní pneumatiky neuspěchat, jarní ranní mrazíky by Vás mohly nemile překvapit. Zimní pneumatiky podávají přijatelné vlastnosti do teploty 17 °C, takže s přezutím na letní pneu nemusíme zbytečně spěchat. Po přezutí můžeme letní pneumatiky používat prakticky až do doby, kdy opět venkovní teplota začne klesat pod 7 °C .

Letní pneu v naší nabídce: